Detská hra

Kreatívna zábava pre deti (nielen) počas lockdownu

Áno, v poslednej dobe, bohužiaľ, trávime skoro všetok čas len doma a s tým, pochopiteľne, súvisí vymýšľať deťom program tak, aby sa nenudili. A navyše – chceme zabezpečiť to, aby sa ich celodenným spoločníkom nestala elektronika, teda televízia, počítače alebo mobily. 

Vieme si predstaviť, že ste už mali čas na všetky možné aktivity sveta od čítania množstva kníh cez stavanie bunkra až po spoločné varenie alebo pečenie koláčikov.

A skúšali ste už niečo, čo bude zábavné, náučné a ešte aj kreatívne? Dali sme pre vás dokopy pár tipov, ktorými ich zaujmete. 

 

Klasika i čosi moderné

vymaľovávanky

Ak ste už niektorý z tipov na zábavu/aktivitu, ktoré nižšie uvádzame, doma počas tejto doby (covidovej) využili, chceme vám len potvrdiť, že ste veľmi dobre urobili a robte tak aj naďalej. 🙂 A vám ostatným odporúčame to čím-skôr napraviť:

  • Omaľovánky detské omaľovánky sú presne ten tip aktivity, ktorá zabaví, deti si ňou rozvíjajú svoju motoriku i fantáziu. Vymaľovať sa dá akýkoľvek motív, no ak im zabezpečíte motív ich obľúbenej rozprávky, ako napríklad býva Máša a medveď, Šmolkovia, Labková patrola, Frozen…, pustia sa do toho s ešte väčšou radosťou.
  • Zázračné maľovanie vodou – od kreslenia prejdeme k maľovaniu. A počuli ste už o takom, ktoré neobnáša žiadne farby a neporiadok? Rôzne motívy ukryté v knihe stačí “vymaľovať” štetcom namočeným vo vode. A to nie je všetko – keď obrázky vyschnú, je možné to urobiť opäť, nanovo.
  • Pracovný zošit alebo kniha s nálepkami – prostredníctvom pracovného zošita, ktorý je dostupný v rôznych témach a pre rôzne vekové kategórie, sa budú vaše deti nielen baviť, ale aj učiť novým poznatkom. Natrafia na úlohy, ktorých riešenie možno nebude vždy úplne jednoduché, no keď to bude viesť k tomu, že sa určité veci naučia alebo doučia, o to lepšie. 🙂 Kniha so znovupoužiteľnými nálepkami je skvelá v tom, že si vďaka niekoľkým nálepkám a rôznym scénam v nej uvedených, budú vaši šikovníci lepením vytvárať svoj vlastný príbeh, čím si rozvíjajú svoju kreativitu a taktiež motoriku. A ak sa rozhodnú jeho dej zmeniť, nálepky sa dajú jednoducho odlepiť a nalepiť opäť. 
  • Vyškrabovacie obrázky – mimoriadne kreatívna činnosť, ktorá si taktiež vyžaduje trpezlivosť a sústredenie, ktorému sa deti naučia. Podstatu tvorí vyškrabanie farebného atramentu. Vyberte obrázok úmerný veku vášho dieťaťa a hor sa do vytvárania malého umeleckého diela, ktorým mu potom môžete doplniť detskú izbu.

 

Deti sa hrajú

Na záver 

Akúkoľvek z týchto zaujímavých aktivít môžete využiť nielen teraz, ale aj do budúcna, keď sa všetko vráti do normálu.

Máme na mysli napríklad situáciu, keď k vám príde tráviť čas milá návšteva s deťmi – tie sa spolu pekne kreatívne zahrajú a vy si môžete pokojne poklebetiť. 🙂 Alebo napríklad situáciu, keď bude vonku škaredé počasie alebo zima, kedy vám neostáva nič iné, len vymyslieť program na doma – takto o neho bude raz-dva postarané.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *