Peračník na školské potreby

Najlepšie peračníky pre chlapcov aj dievčatá

Vďaka peračníku sú všetky písacie potreby, guma, strúhadlo, pravítko či nožnice na jednom a správnom mieste, preto by mal byť prirodzenou súčasťou každej školskej tašky.

Výber vhodného školského peračníka kráča ruka v ruke s vekom vášho školáka a ročníkom, ktorý navštevuje.

Aký bude pre neho najlepší? Poďte sa inšpirovať.

 

Pevný, alebo mäkký peračník?

Peračník
Pevný peračník vhodný pre najmenších školáčikov

 

Ako sme už v úvode spomenuli, hlavnú úlohu v rámci dobrého výberu zohráva skutočnosť, do ktorého ročníka vaše dieťa chodí. 

 

Ak sa pozrieme na pevný peračník, ten bude skvelou voľbou pre najmenších školákov, a to najmä z dôvodu, že je odolný a prehľadný, takže sa v ňom budú ľahko orientovať. 

 

Vybrali sme z nášho katalógu

 

 

Starším žiakom bude viac vyhovovať mäkké prevedenie – puzdrový. Nepotrebujú už také množstvo pasteliek, pier či iných potrieb, ako je to v nižších ročníkoch, takže tento typ im pokojne vystačí.

Vôbec nevadí ani to, že neobsahuje žiadne priečinky, ocenia hlavne jeho rozmery

Školský peračník pevný
Puzdrový peračník pre starších žiakov

 

Aký zvoliť pre prváka, prvý a druhý stupeň? 

Pre prváčika je všetko nové, a preto mu treba veci uľahčovať. Keďže jeho štandardná výbava pozostáva z viacerých pasteliek, fixiek, pier, ceruziek, nožníc, gumy, pravítka…, zvoľte model, ktorý bude prehľadný a do ktorého sa vojde úplne všetko, čo potrebuje.

 

Tieto požiadavky môže spĺňať trojposchodový alebo dvojposchodový peračník. Poobzerať sa môžete aj po plnom peračníku, ktorý už obsahuje potrebné vybavenie.

 

Väčším žiakom na prvom stupni môže vyhovovať jednoduchý, praktický a pevný jednokomorový/jednozipsový peračník. Poskytuje dostatok priestoru na nevyhnutné pomôcky a zároveň nezaberie veľa miesta v taške.

 

Keďže starší žiaci na druhom stupni už nepotrebujú mať 100 % prehľadne usporiadané pomôcky, uvítajú puzdrový typ v textilnom alebo zaujímavom neoprénovom prevedení, ktorý vie byť aj štýlovým doplnkom. 

 

Motív a farebné prevedenie nebude problém

Keď zvolíte typ, môžete sa pustiť do výberu motívu alebo farby, čo bude vďaka dnešnej rozsiahlej ponuke hračka. 

 

Naše tipy na obľúbené peračníky pre chlapcov, ktoré im budú robiť radosť, sú napríklad s motívom Minecraft, Spidermana, Lega.

Obľúbené pre dievčatá majú na sebe napríklad motív Frozen, jednorožca alebo Minnie Mouse. No záleží len na tom, čo sa páči im. Čo sa týka značky, overenú klasiku predstavuje napríklad Topgal.

 

Vkus i potreby školákov sa časom, prirodzene, menia, no vôbec nemajte obavy, že by ste to s pomocou rozsiahlej ponuky typov a dizajnov nevedeli hravo vyriešiť. Tak aký peračník sa bude vynímať na lavici toho vášho?

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *