Desiatové boxy a fľaše pre deti

Desiatové boxy a fľaše pre deti – čím sa pri výbere riadiť?

Strava a dodržiavanie pitného režimu je počas školského vyučovania mimoriadne dôležité. Zaistia potrebnú energiu a správnu koncentráciu. Povinnou výbavou každého školáka by teda mal byť desiatový box obsahujúci chutné jedlo a fľaša na pitie s vodou alebo čajom. Poďme si zhrnúť, z akých môžete vyberať a aké kritériá by mali tieto dve nevyhnutné súčasti školskej tašky spĺňať.

 

Doba, kedy sme si desiatu nosili zabalenú v servítke a mikroténovom vrecku je už dávno za nami. Tento spôsob nahradili šikovné boxy, vďaka ktorým nehrozí, aby sa s láskou pripravené jedlo pod návalom školských učebníc poškodilo. 

 

Vybrali sme z nášho katalógu

 

Ponuka tvarov, farieb i prevedení je mimoriadne rozsiahla, no aby ste vybrali ten naj, dbajte v prvom rade o správne zvolenú veľkosť, použitý materiál a taktiež praktickosť.

 

Veľkosťou máme na mysli nielen objem, ale aj samotné rozmery, pretože je veľmi dôležité, aby sa pohodlne vošiel do školskej tašky a nezaberal tam polovicu miesta. Z praktického hľadiska je vhodnejší skôr nižší box, ale záleží aj na veku vášho drobca a na tom, aké množstvo desiatej mu stačí.

 

Ak sa pozrieme na materiál, ten by mal byť jednoznačne zdravotne nezávadný. Túto informáciu si vždy pred kúpou overte a vyhnite sa prehnane lacným, necertifikovaným výrobkom. 

 

V rámci praktickosti sa zamerajte na to, aby sa dal box jednoducho umyť (aj v umývačke riadu) a aby mal jednoduchý, no zároveň spoľahlivý uzáver. Zaistíte tak jeho hygienickú čistotu a aj to, že sa obsah boxu nevysype. 

 

Môžete zvoliť plastový, bambusový alebo vyrobený z bio plastu. Skvelou voľbou bude napríklad box s priehradkami, vďaka ktorému bude desiata pestrejšia a pekne rozdelená. 

Ak zvolíte taký, ktorý bude obsahovať motív obľúbenej rozprávky, obľúbeného hrdinu alebo zvieratka vášho dieťaťa, určite sa bude na čas desiatej dvojnásobne tešiť. 

Desiatové boxy pre deti
Desiatové boxy pre deti sú veľmi praktické

 

Fľaša na vodu do školy 

Aj v prípade vhodnej fľaše na pitie pre deti sa riaďte podobnými kritériami, ktoré boli spomenuté vyššie. 

Jej veľkosť a objem prispôsobte veku dieťaťa, ale aj školskej taške, ktorú nosí, aby sa do nej pohodlne vošla. Taktiež dbajte o zdravotne nezávadný materiál, z ktorého je vyrobená, nech je nerozbitná a v ideálnom prípade aj ľahká

 

Nezáleží na tom, či vyberiete nerezovú, plastovú (BPA Free), ekologickú alebo so slamkou… Najdôležitejšie je, aby mala spoľahlivé tesnenie, aby sa jej obsah v žiadnom prípade nevylial. 

 

Aj v prípade fliaš je na výber množstvo farieb a veselých motívov, takže sa nemôže stať, že medzi nimi nenájdete takú, ktorú bude vaše dieťa zbožňovať.

Fľaša pre školáka
Pitný režim je veľmi dôležitý aj v škole

 

V súčasnosti skutočne nie je žiaden problém zaobstarať vašim deťom „zdravý“ desiatový box a „zdravú“ fľašu na pitie – teda také, ktoré sú zdravotne nezávadné a kvalitné. Doprajte im to najlepšie.

 

Tu nájdete pár tipov na super desiatu:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *