detské prezuvky

Vhodné detské papuče na doma i do školy či škôlky

Tak ako na vonku, aj na doma alebo na prezutie v škole či škôlke vaše detičky potrebujú kvalitnú a hlavne vhodnú obuv, ktorá bude kráčať ruka v ruke so zdravým vývojom ich nôžky.

To, že niektorí dospelí obľubujú chodenie po byte naboso, teda bez papúč, ešte neznamená, že to tak môže byť aj u detí. Vlastne, neprichádza to do úvahy…

Poradíme vám, ako vybrať papuče/prezuvky tak, aby boli bezchybné po všetkých stránkach.

 

Prezuvky pre deti

 

 Do čoho by sa mali prezuť?

Základom vhodnej obuvi, ktorú deti počas pobytu v školskom zariadení vymenia za tú, v ktorej do neho prišli, je, aby mala správnu veľkosť, bola pohodlná a nijakým spôsobom ich pri pohybe neobmedzovala. 

 

Ďalej by ste mali dbať o to, aby: 

  • bola hmotnosť papučiek čo najnižšia, aby nohu pri chôdzi zbytočne nezaťažovali
  • obuv mala stabilnú pätu, no zároveň flexibilný predok
  • bol v rámci špičky zaistený dostatočný priestor pre prsty a palec – nesmie dôjsť k ich stláčaniu
  • mali prezuvky dostatočnú šírku
  • nemali podpätok
  • boli vyrobené z kvalitného, zdravotne nezávadného a priedušného materiálu, čím sa vyhnete napr. poteniu nôžky a taktiež zabezpečíte ich dlhšiu životnosť
  • mali ohybnú a protišmykovú podrážku
  • ak majú zapínanie, nech je jednoduché, no zároveň isté, aby napríklad pri šantení nedošlo k rozopnutiu a vyzutiu topánky
  • stielka papuče (v ideálnom prípade) bola anatomicky tvarovaná a z absorpčného materiálu
  • bol typ obuvi prispôsobený veku vašej ratolesti, pre tie najmenšie môžu byť skvelou voľbou napríklad kožené sandálky alebo kvalitné členkové papučky (s pevnou pätou), pre tie staršie sa už môžete poobzerať napríklad po tzv. zdravotnej obuvi.

 

Ak to zhrnieme, gro predovšetkým tvorí správna veľkosť papúč – na tú sa zamerajte nielen pri samotnej kúpe, ale keďže detská noha rýchlo rastie, je veľmi dôležité ju na pravidelnej báze kontrolovať a uistiť sa, že je aj po čase vyhovujúca.

S tým súvisí aj dostatočný priestor pre prsty – nesmú tlačiť ani vytŕčať. Taktiež sa zamerajte na pevnosť a zároveň flexibilitu.

papučky

Aké na doma? 

Výber kvalitných detských papúč, ktoré budú používané v pohodlí domova, sa v podstate nijakým zásadným spôsobom nelíši od výberu prezuviek, takže ak zvolíte rovnaké, nič tým nepokazíte.

Ak ale máte malé detičky, dajte si záležať na tom, aby ich skutočne nosili. V takomto prípade chodenie naboso po tvrdej podlahe totižto môže viesť k plochým nohám.

 

Pri výbere papúč sa určite poraďte aj so svojím synom alebo dcérkou, určite ich nejaké dostupné farebné prevedenie alebo motív zaujme najviac a z ich nosenia sa budú tešiť.

 

Ako určiť správnu veľkosť obuvi (video)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *