Detská bezpečnostná zábrana

Bezpečnosť nadovšetko: Detská zábrana na schody 

Keď sa vaše dieťa začne pohybovať, teda loziť alebo chodiť, je samozrejmé, že je potrebné dbať o zvýšenú bezpečnosť vašej domácnosti. Zvyčajne sa tak deje vo veku od 6 mesiacov do 2 rokov. 

A ak máte doma schody, pravdepodobne už viete, akým lákavým miestom sú pre vášho drobca.

Aby ste sa vyhli akýmkoľvek nepríjemným situáciám s nimi spojenými, detské zábrany na schody sú skvelým riešením. Sú vyrábané tak, aby bolo vaše batoľa i staršie dieťa v bezpečí. Ich nainštalovaním jednoducho zabránite prístupu na schody

 

Bezpečnosť na schodoch

 

Kritériá a dostupné modely

Pred kúpou správnej bezpečnostnej zábrany na schody by ste si mali odpovedať na tieto otázky:

  • Aký typ schodiska máte? Rovnomerné? Zúžené? Aké máte zábradlie? Je na jednej alebo oboch stranách múr? Pri hľadaní tej najlepšej zábrany sú tieto faktory to veľmi dôležité.
  • Aká je šírka schodiska? Na zaistenie toho, aby zábrana správne priliehala na miesto, je kľúčový správny rozmer. Niektoré modely ponúkajú aj možnosť rozšírenia rozmeru vďaka predĺženiam, ktoré môžete zakúpiť buď samostatne, alebo sú už súčasťou balenia.
  • Aké možnosti by mala poskytovať? Doba ide dopredu aj v tejto oblasti, preto dnes na trhu nájdete modely s indikátorom správnej inštalácie, s indikátorom správneho zatvorenia dverí, s automatickým uzamknutím dvierok po zatvorení alebo dvojitým bezpečnostným uzamykaním (detský zámok).

 

Dnešné prevedenia zábran sú vyrábané z kvalitných materiálov a nijakým spôsobom nebudú narúšať vzhľad vášho interiéru, ba naopak, môžu s vašim schodiskom pekne ladiť. 

 

 

Kvalita a materiál

Zvyčajne sú kovové v bielej/čiernej farbe alebo drevené, a to z kvalitného a odolného dreva.

V uvedených materiáloch si taktiež môžete zaobstarať detskú zábranu bez vŕtania, ktorú (na vhodnom povrchu) upevníte tlakovo bez pomoci náradia. 

Detská bezpečnostná zábrana na schody
Zábranu si môžete zladiť so zariadením domácnosti

Čo sa týka možnosti otvárania, dostupné sú aj s otváraním do oboch smerov a príjemným bonusom býva možnosť jednoduchého otvárania/zatvárania pomocou jednej ruky, čo určite oceníte. 

Je zábrana nevyhnutnosť, ak máte malé deti a schody? Naša odpoveď znie jasné áno. Nič totižto nenahradí bezpečnosť, ktorú tento produkt poskytuje. A to je predsa to najdôležitejšie.

One thought on “Bezpečnosť nadovšetko: Detská zábrana na schody 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *