Vitamíny pre deti

Vitamíny pre deti – aké sú potrebné?

Pre správny vývoj detí je, samozrejme, nesmierne dôležitá pestrá a vyvážená strava, ktorá sa postará o doplnenie potrebných vitamínov a minerálov.

No vieme aj to, že niektoré deti odmietajú jesť ovocie alebo zeleninu, ktorá tieto dôležité prvky obsahuje.

V takomto prípade je asi vhodné uvažovať nad ich doplnením prostredníctvom bežne dostupných vitamínov pre deti z lekárne. Kedy je ešte potrebné ich prísun zvýšiť a o aké sa konkrétne jedná? 

 

Aké potrebujú deti?

  • C, B a D – to sú najdôležitejšie vitamíny, ktoré pomáhajú zdravému vývinu dieťaťa a podporujú imunitu.
  • Vitamín C je dôležitý pre správne fungovanie imunitného a nervového systému a taktiež

si poradí s pocitom únavy a vyčerpania. To, že vášmu dieťaťu chýba, sa môže (okrem únavy) prejaviť napríklad zníženou odolnosťou voči infekciám alebo zhoršeným hojením rán. 

  • Vitamín D sa postará o správny rast detí, o správnu funkciu ich svalov a o zdravé kosti a zuby. Nedostatok tohto vitamínu sa spája aj so zhoršenou imunitou voči chrípke a infekciám, je preto veľmi (obzvlášť v tejto dobe) dôležitý. 
  • Vitamín B, ktorý je dôležitý pre správne fungovanie mozgu, sa delí do niekoľkých skupín, B-komplex ale môže byť dobrou voľbou.

 

Kedy zabezpečiť vyšší prísun? 

Ako sme už v úvode spomenuli, všetko je to o pestrom stravovaní, no môžu nastať situácie, kedy to zrejme stačiť nebude.

Okrem odmietania jedenia ovocia a zeleniny máme na mysli vegetariánov, vegánov, zvýšenú fyzickú aktivitu, psychickú záťaž spojenú s učením sa, chrípkové obdobie, stav po chorobe alebo chronické ochorenie

Vitamíny
Základ je vyvážená a zdravá strava

Tieto, ale aj ďalšie faktory sa môžu viesť k tomu, že bude potrebné postarať sa o doplnenie inou formou. 

Detské vitamíny dnes môžete kúpiť vo forme sladkých sirupov alebo želatínových “cukríkov”, aby bolo ich užívanie bezproblémové a zároveň zábavou. Nie sú to však skutočné cukríky, a preto je veľmi dôležité dbať o odporúčanú dennú dávku. 

Vitamíny pre detský organizmus

Kvalitné, prírodné vitamíny pre deti  – teda také, ktoré, neobsahujú žiadne umelé sladidlá, konzervanty či chemické farbivá, tiež nebude problém zakúpiť, keďže ponuka je pestrá.

V tejto veci, samozrejme, odporúčame poradiť sa s lekárom vášho dieťaťa.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *