Detská posteľná bielizeň

Posteľné obliečky pre deti – čím sa pri výbere riadiť?

Kvalitná posteľ, kvalitný matrac a kvalitné posteľné obliečky – toto trio zabezpečuje, aby bol kvalitný a zdravý aj spánok vašich detí.

Drobcom sa v prípade obliečok v podstate ráta len to, či majú veselý rozprávkový motív, no u vás by to mali byť aj ďalšie skutočnosti, ktoré budú viesť k tomu, že im vyberiete tie najlepšie a najkvalitnejšie. Aké to sú?

 

Vybrali sme z nášho katalógu

 

Na piedestáli stojí materiál

Zrejme to nie je žiadnym prekvapením, no materiál obliečok je to najdôležitejšie, o čo by ste sa pred kúpou mali podrobne zaujímať. Určite ste už počuli o tom, že  syntetické materiály môžu vyvolať alergické reakcie, preto ich zo zoznamu radšej rovno vyškrtnite a zamerajte sa na prírodné materiály ako napríklad bambus, bavlna alebo ľan.

 

  • 100 % bavlnené obliečky predstavujú ideálnu voľbu nielen pre staršie deti, ale aj v prípade obliečok do detskej postieľky, pretože sú vhodné na celoročné používanie, sú príjemné na dotyk, dobre sajú vlhkosť a sú vhodné aj pre alergikov. Jednoducho kombinácia všetkého potrebného pre pokojný spánok.
  • Obliečky z bambusu sú veľmi príjemné na dotyk a k pokožke, vynikajú svojimi termoregulačnými schopnosťami a antibakteriálnosťou. Okrem toho taktiež výborne odvádzajú vlhkosť. 
  • Ľanové obliečky sú síce prírodné, pevné a perfektne udržujú teplo, no tým, že tento materiál nie je až tak príjemný k pokožke, to v prípade detí môže byť problém. Preto radšej pouvažujte o jednom z vyššie spomenutých materiálov alebo sa ešte poobzerajte napríklad po flanelových obliečkach.

 

Keď si zvolíte vhodný typ tkaniny, svoj zrak upriamte aj na informáciu o hustote použitého materiálu, ktorá svedčí o kvalite. O kvalite a zdravotnej nezávadnosti taktiež svedčí certifikát, takže si overte, či ho váš vybraný model má k dispozícii.

 

Detské obliečky

Zapínanie na zips 

Detské návliečky sú dostupné so zapínaním na gombíky alebo na zips – odporúča sa skôr druhý variant, pretože je praktickejší, zips je skrytý, takže je to pohodlné a taktiež strávite menej času pri prezliekaní.

V prípade veľmi malých detičiek bez pochyby zvoľte práve tento typ zapínania, pretože uvoľnené gombíky môžu predstavovať hrozbu.

 

Farba a motív

Nielen týmto, ale na druhej strane aj týmto je dobré sa pri výbere super obliečok riadiť. 🙂 Veď ktoré dieťa by nechcelo zaspávať v perinách vo veselých farbách alebo so svojím obľúbeným rozprávkovým hrdinom? 

 

Detské posteľné obliečky

V prípade detskej postieľky skôr siahnite po jemnejších vzoroch a neutrálnych farbách, starším chlapcom a dievčatám pokojne doprajte licenčné obliečky.

 

Môžeme zhrnúť, že to celé stojí na kvalite. Kvalite samotného materiálu i na kvalite šitia. Taktiež dbajte o výber správnej veľkosti, aby perfektne sedela s veľkosťou samotného vankúša i prikrývky. A vaše deti budú vyspinkané doružova.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *