Školské tašky na kolieskach – to najlepšie pre vašich školákov

Učebnice, zošity, peračník, desiata a ďalšie pomôcky, prípadne oblečenie – to všetko tvorí obsah školskej tašky vášho dieťaťa, ktorá častokrát, povedzme si úprimne, nie je najľahšia a možno vám už párkrát prišlo ľúto, koľko kilogramov musí na chrbte nosiť.

Je teda úplne prirodzené, že ťažký obsah vedie k záťaži chrbtice, čo môže viesť k zdravotným problémom.

Možno nie hneď, ale takýmto štýlom to hrozí v neskoršom veku. 

Na trhu je ale jedno riešenie, nad ktorým by ste nemali dlho váhať – školská taška na kolieskach.

Áno, zrejme ste sa s ňou už v minulosti stretli, no tie dnešné sú kvalitnejšie, kolieska sú odolnejšie a tichšie atď. Poďme si o nej povedať trochu viac. 

 

Školská taška na kolieskach

V čom vyniká?

Tento typ školskej tašky obsahuje pogumované kolieska (väčšie alebo menšie), ktoré umožňujú vašim deťom to, aby ju nemuseli nosiť na chrbte, ale mohli tlačiť alebo ťahať. Keby ale neobsahovala vysúvacie madlo, nastaviteľnú teleskopickú a ergonomickú rukoväť, nebolo by to možné, takže tieto prvky nesmú chýbať.

Vďaka kolieskam, ktoré sa nachádzajú po bokoch tašky, je zaručená jej stabilita a pri používaní zároveň eliminované kývanie do strán. Súčasťou dnešných modelov je aj spevnené dno a odolný plastový kryt, ktorý slúži ako ochrana pred poškodením zospodu.

 

Vybrali sme z nášho katalógu

 

Existujú modely bez ramenných popruhov, ktoré je teda možné len ťahať alebo tlačiť, ale aj s ramennými popruhmi, vďaka ktorým si dieťa môže tašku v prípade potreby nasadiť na chrbát. V tomto prípade sú navrhované tak, aby sa kolieska nedotýkali chrbta a oblečenia.

Tento typ tašiek vídať skôr u starších žiakov, keďže s vyšším ročníkom prichádza aj viac učebníc a pomôcok, no určite to neznamená, že jej výhody nemôže využívať aj váš prváčik. 

Môžete si vyberať z množstva motívov, dizajnov a prevedení, takže sa každej vekovej kategórii určite trafíte do vkusu. Samozrejmosťou je dostatočný úložný priestor, priehradky a nechýbajú ani reflexné prvky.

Taška do školy na kolieskach

 

Ak sa zameriame na nevýhody…

Tie najčastejšie spomínané sú:

  • kvôli konštrukcii s kolieskami môže byť ťažšia
  • zhoršená manipulácia v zime, v zlom počasí a na nerovnom teréne
  • zdvíhanie zo zeme (v prípade chodenia po schodoch)

Kvalitnejšia a drahšia taška s väčšími kolieskami si ale vie poradiť aj so schodmi a hrboľatým terénom. Odradiť vás môže aj vyššia cena, no táto investícia je namieste. 

 

Na záver

Pozitíva tohto výrobku jednoznačne prevládajú nad negatívami. Vďaka školskej taške na kolieskach bude záťaž chrbtice vašich detí minulosťou, zabezpečíte im pohodlie, štýl a zdravý vývin. Okrem školského prostredia môže nájsť uplatnenie aj pri cestovaní ako príručná batožina. 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *