Hračky ako dekorácia

Tipy na hračky, ktoré poslúžia aj ako dekorácie 

Áno, hračky sú vyrobené na hranie, no uznajte, však ste už natrafili na tak krásnu, ktorú by ste si vedeli predstaviť, aby bola vystavená v izbe vašej ratolesti?

To je skvelý nápad!

Poďte sa pozrieť na pár tipov na hračky, ktoré pokojne môžu slúžiť aj ako dekorácia detskej izby. Kombinácia príjemného s užitočným, ktorá ušetrí zopár peniažkov, ktoré by ste pôvodne na bytové doplnky minuli. 🙂

 

Drevené hračky 

Asi nie je žiadnym prekvapením, že začíname práve týmto. Drevo je nesmierne estetický materiál a prevedenia dnešných drevených hračiek lahodia oku. Zároveň sú odolnejšie ako plastové.

 

Z tejto kategórie je toho na výber skutočne veľa. Do chlapčenskej izby sa môže hodiť napríklad drevený vláčik (s kockami), drevený nákladiak, drevené lietadlo alebo drevená čerpacia stanica. Malí piloti, rušňovodiči alebo šoféri zajasajú.

 

V izbičke pre dievčatá zas bude krásne vynikať prepracovaný drevený domček pre bábiky alebo rozkošná drevená čajová súprava, vďaka ktorej si spolu s vašou dcérkou môžete naplno užívať čaj o piatej.

 

Ďalej môžete siahnuť po originálnom nápade, akým sú drevené kocky s menom, ktoré už na prvý pohľad dajú vedieť, koho je to kráľovstvo. 

 

Za zmienku stojí aj drevená Matrioška v tvare zvieratiek, drevená dúha, tangram, rôzne hlavolamy alebo počítadlo v tvare dúhy, vďaka ktorým budú vaše deti rozvíjať svoje schopnosti. Alebo čo takto hojdací koník? 

Drevené hračky ako dekorácia

 

Háčkované hračky

Prepracované háčkované hračky v rôznych prevedeniach sú také malé umelecké diela, a preto by ste mali (minimálne)  jednou z nich ozdobiť priestory detskej izby. 

Háčkovaná hračka ako doplnok

 

Tip na záver

Glóbus. Zmenšený model zeme je perfektná interaktívna hračka a zároveň doplnok. Deti môžu spoznávať svet a ak zaobstaráte svietiaci, poslúži aj ako nočná lampička. 

Hračka ako dekorácia

Čo z našich tipov bude zdobiť izbu vašich drobcov? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *