Osvetlenie do detskej izby

Ako zabezpečiť vhodné osvetlenie detskej izby?

V detskej izbe sa toho odohráva veľa – spánok, hranie sa, celkovo trávenie voľného času a postupom času aj učenie sa.

Kvôli tomu je potrebné, aby sa v nej vaše deti cítili príjemne, bezpečne, šťastne a aby spĺňala aj praktickú funkciu, do ktorej spadá aj správne osvetlenie. Ako ho zabezpečiť?

 

Svetlo zo stropu

Hlavné alebo centrálne osvetlenie celej miestnosti zabezpečuje stropné svietidlo alebo luster. Tento typ svietidla je kľúčový, svetlo z neho by malo mať dostatočnú intenzitu a malo by dopadať rovnomerne na celú miestnosť.

V tejto veci je nutné spomenúť to, že by ste nemali zabúdať na výber vhodnej žiarovky – napríklad veľmi obľúbenú LED v teplej bielej alebo neutrálnej bielej farbe, ktorá sa vyznačuje aj svojou úspornosťou.

 

Luster do detskej izby, závesná lampa alebo stropné svietidlo do detskej izby sú dostupné v nespočetnom množstve tvarov, dizajnov a farieb, takže nebude problém zvoliť také, ktoré by miestnosť doplnilo, hodilo sa k veku vášho dieťaťa a zároveň mu robilo radosť. 

 

Ďalšie tipy na prekonanie tmy

Základné svetlo by sme teda mali vyriešené.

No je ešte potrebné doplniť ho o ďalší zdroj svetla, ktoré zabezpečí príjemnú atmosféru alebo bude nevyhnutné v prípade, že sa váš drobec bojí tmy a nevie v nej zaspať, chce si pred spaním prečítať rozprávku alebo si píše domáce úlohy za písacím stolom.

 

Detské nočné svetlo

Ak vaše dieťatko nie je z úplnej tmy vo svojej koži a cíti strach pri zaspávaní, zaobstarajte mu intímne svetlo, o ktoré sa postará napríklad detská LED nočná lampička, častokrát aj stmievateľná a dotyková, ktorá je bezpečná a pokojne môže svietiť celú noc. Zoženiete ju napríklad v tvare zajačika, obláčika, jednorožca alebo v iných rozkošných prevedeniach, ktoré izbu zároveň krásne doplnia.

 

Skvelou voľbou bude aj detské LED svetlo do zásuvky, ktoré jednoducho umiestnite do zásuvky a môže slúžiť nielen ako tlmené svetlo, ale aj ako orientačné.

Množstvo čarovných dizajnov a nízka energetická náročnosť je aj v tomto prípade súčasťou. 

Detské nočné svetlo
Nočné svetlo do zásuvky

Riešením môže byť aj lampička s projektorom, ktorá prinesie do miestnosti kúsok nočnej oblohy – je dostupná aj v podobe plyšovej hračky.

 

Pre (malých) čitateľov

Deje sa u vás doma pred spaním rituál v podobe čítania? Tak to si žiada vhodnú lampičku, ktorá bude umiestnená na nočnom stolíku alebo praktické nástenné svietidlo s vypínačom na kábli

 

Učenie sa alebo tvorenie

Keď sa vaše dieťa venuje školským povinnostiam alebo si maľuje, resp. venuje sa tvorivej činnosti, pre jeho zrak je nesmierne dôležité dostatočné svetlo, a preto mu nesmie chýbať stolná lampa na písací stôl. Dbajte o to, aby bola ohybná a bolo tak možné nastaviť ideálny uhol svetla.

Stolná lampička

Na výber ideálneho svetla pre vaše deti okrem ich veku a potrieb vplýva aj farba stien/nábytku izby a množstvo okien. Veríme, že vám naše tipy v tejto veci pomôžu. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *