prvé hračky pre deti

Prvé hračky pre detičky – od narodenia do 6 mesiacov

Hračky sú neodmysliteľnou súčasťou detského sveta.

S vekom detí, prirodzene, pribúdajú aj možnosti v rámci výberu vhodných hračiek. Novorodeniatka si vystačia s minimom, pretože nevedia rozoznať farby ani hračku uchopiť, staršie bábätká už toho na preskúmanie a hranie bude zaujímať viac.

Poďme si teda uviesť zopár tipov na vhodné prvé hračky od narodenia do pol roka, ktoré povzbudia vývoj a zvedavosť.

 

 Vyberáme z  nášho katalógu

 

Hračky bábätká zaujmú

Pred kúpou hračky …

Myslite na to, že maličké bábätká nevedia úplne rozoznať farby, a preto môžu byť bezpečné čiernobiele hračky alebo mäkučká čiernobiela knižka zo začiatku dobrou voľbou na rozvíjanie videnia.

Chceli sme tým povedať len to, že čo sa prvých hračiek týka, nemusíte to zo začiatku vôbec preháňať s ich vizuálom alebo prepracovanosťou, práve naopak. 

S čím to ale v tomto období preháňajte, je bezpečnosť. Hračka musí byť ľahučká, aby si s ňou dieťatko nemohlo nijakým spôsobom ublížiť, nesmie obsahovať žiadne maličké časti a v každom prípade ju majte vždy pod dohľadom.

 

 Vyberáme z  nášho katalógu

 

Konkrétne tipy

Medzi prvé hračky môžete zaradiť hračky na kočík alebo kolotoč nad postieľku, keď je dieťatko staršie, teda vo veku okolo 3 mesiacov, bude vhodnou voľbou napríklad drevená hrkálka alebo krúžok, ktoré budú nápomocné pri rozvoji úchopu a keďže vydáva zvuk, aj pri rozvoji zmyslových vnemov.

Aké môžu byť ďalšie? 

  • Hryzadlá – ideálna hračka v období, keď bábätku rastú zúbky, s ktorou si môže pomasírovať ďasná. Nevyhnutnosťou je zdravotne nezávadný materiál. 
  • Hračky do vane – tieto hračky sú vhodné aj pre novorodenca, kedy zatiaľ budú len tak plávať a môžete ho s nimi počas kúpania “zoznámiť”, no postupom času ich bude viac a viac objavovať.
  • Textilné alebo plyšové hračky – takéto jednoduché, ľahké hračky vyrobené, samozrejme, z bezpečných materiálov, rozvíjajú schopnosti, zručnosti a predstavivosť, môžete zaobstarať aj šuštiacu, ktorá bude zaujímavá na preskúmanie. Detičky ich môžu naťahovať, krčiť, jednoducho robiť čokoľvek, čo sa im zachce.
  • Hracia deka  – deka s hrázdičkou, ktorá obsahuje rozvíjacie hračky ako napríklad hryzadlo, hrkálku, plyšové šuštiace hračky alebo aj melódiu je skvelou voľbou.
  • Mojkáčik – na záver ešte jeden takýto veľmi milý jemnučký tip, ktorý sa od prvej chvíle stretnutia s bábätkom stane jeho najlepším kamarátom. Jeho prítomnosť najviac ocenia pri zaspávaní, prípadne cestovaní.

 

Hračky pre batoľatá

Pri výbere prvých hračiek vôbec nebude na škodu, keď si necháte poradiť od svojich známych, rodiny alebo predajcov. Taktiež sa striktne držte popisu a inštrukciami uvedenými od výrobcu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *